Školní psycholog

Mgr. Tereza Tetourová

e-mail: t.tetourova@zsrohacovky.cz

Konzultace pro rodiče po předchozí domluvě.

FB stránka/chat: Školní psycholožka - ZŠ Roháčovky

Pracovní doba

Pondělí – 8.00 až 13.00

Středa – 7.30 až 15.00

Čtvrtek – 8.00 až 16.00

Pracovna školní psycholožky se nachází v přízemí u školních družin (směrem od šaten druhé dveře na začátku chodby, číslo dveří 0/2).

Základní informace

Jmenuji se Tereza Tetourová a vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Pedagogické fakultě Karlovy Univerzity, kde v současnosti pokračuji v doktorském studiu. Několik let jsem pracovala jako lektorka programů primární prevence a po dobu studia jsem absolvovala kurzy v krizové intervenci a v metodě instrumentálního obohacování. Aktuálně jsem frekventantkou psychoterapeutického výcviku v systemické a narativní psychoterapii.

Při práci s dětmi je pro mě důležité vytvořit přátelskou atmosféru, abychom společně mohly pracovat na tématech, která si děti přinesou.

Oslovit mě mohou, jak žáci samotní, tak i jejich rodiče či vychovatelé a učitelé. Ve škole jsem tři dny v týdnu a nejefektivnějším způsobem je kontaktovat mě přes e-mail.

Pro dlouhodobější individuální práci se žáky je nutné, aby zákonní zástupci podepsali informovaný souhlas s poskytnutím poradenské služby školním psychologem (ke stažení zde).

Pro žáky

Můžeš si za mnou přijít popovídat, pokud…

• máš trápení se vztahy (doma, ve škole, nebo i se sebou samotným/samotnou ..)
  • bojuješ s učením a chceš najít lepší strategie, jak učení zvládat a organizovat si čas
  • se potýkáš s nepříjemnými pocity (vztek, smutek, strach/ úzkost, stres/napětí..)
  • se blíží přijímačky a nevíš, kam se dál vydat, popř. chceš poradit, jak s na ně připravit
  • ses ocitl/a v náročné životní situaci (hádky, strach o kamarády, rozvod rodičů ..)
  • potřebuješ někoho, komu se můžeš svěřit, nebo si postěžovat
  • se prostě necítíš dobře a chtěl/a bys z toho ven
  • si nevíš s něčím rady, nebo chceš něčemu porozumět
  • někdo v tvém okolí se trápí a ty nevíš, jak mu pomoct
  • budeš mít nějaký zajímavý nápad, anebo radostnou zprávu, kterou bys chtěl/a posdílet

Můžeš mě vyhledat ve škole, napsat mi e-mail, anebo mě kontaktovat prostřednictvím schránky důvěry, který se nachází u šaten.

Pro rodiče

Budu ráda, když se na mě obrátíte v případě, že..

• potřebujete konzultaci v oblasti výchovných či výukových otázek týkajících se Vašich dětí
  • Vaše děti prochází náročnou životní situací a hodila by se jim podpora psychologa