Street art

Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, se nachází Roháč.... Ne, není to nová pohádka, to je jen podzimní ráno 24.10.2019. Skupina podezřele vypadajících teenagerů s rouškami a vyzbrojená spreji nejrůznějších barev se plíží okolo školy k zadnímu východu. S nimi jde, celá v černém, hlavní aktérka projektu Klára Volková, a zkušený umělec Fogosh. Co se bude dít? Asi někteří již tuší, bude se dělat street art, graffiti, jak je libo. Ten ošklivý kus školy, kde jsou čáranice a fleky nemající hlavu ani patu, bude za dopoledne přeměněn na pouliční umění, vyjdadřující pocity a fantazii 21ti vybraných žáků 6.-9. tříd.
Fogosh, vlastním jménem Lukáš Fokt, je všestranným umělcem - je hudební producent, dj a rapper, zakladatel CS-records, ale hlavně se věnuje mládeži a pracuje pro nízkoprahové kluby po celé České republice. Pořádá workshopy o graffiti a hiphopové klutruře, formou praxe, ale také přednášek. No a našim mladým budoucím slavným pouličním umělcům nejdříve řekl něco o historii tohoto mladého uměleckého směru a pak vysvětlil, jak se to vlastně dělá. A také zdůraznil, kde se toto umění smí dělat a kde ne a je to vandalismus.
Všichni pak společně vytvořili „Roháč-e“ a pak každý sám nebo ve skupince si vytvořil vlastní dílo. Povedlo se? Za nás rozhodně ano!
Definice street artu je: výtvarné umění vytvářené na veřejných místech. Motivy a objekty street artu jsou rozmanité. A to bylo splněno.
Cílem tohoto projektu bylo ukázat, že výtvarka ve škole nemusí být jen u lavice, ale může být více zabavná a modernější i jinde a stále je to výtvarka. Což se povedlo, protože všichni byli nadšení a jen neradi se vzdávali svých sprejů 😝