Soutěž - To si musíš přečíst

Název knihy

Most do země Terabithia

Autor

Katherine Patersonová

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Téhle knize prostě nejde dát ani těch pět, ta by jich potřebovala sto padesát. Katherine píše poutavým stylem, a na konci je zvrat, který vás vezme za srdce. Kniha je doprovázena nádhernými ilustracemi, příběh budete prožívat s hlavními hrdiny od začátku do konce, Zároveň kniha říká, že je důležité být s tím koho máte rádi, a chytnou příležitost když ji máte, prostě si užívat života. Kniha má hrozně velkou fantazii. Příběh vypráví o Leslie a Jessovi, kteří mají vlastní temné království. Terabithii.
Název knihy

Barry Trappney a případ zmačkané krabičky

Autor

Jim Smith

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Kniha je o tom, že si celá třída myslí, že hlavní hrdina Barry Trappney vypil poslední krabičku limonády "Bábinčiny slzy smíchu, ale ve skutečnosti to byl jeho (Barryho) nejlepší přítel Bumba. Na knize se mi nejvíc líbilo to, že je z části detektivka. Knihu určitě doporučuji. Ideálně pro lidi co se chtějí stát detektivy. Pokud bych měl bodovat 1 až 10 tak 11 z 10.
Název knihy

Hraničářův učeň 4. díl

Autor

John Flanagan

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Halt a jeho tři mladí společníci jedou do Hallasholmu - hlavní město Skandie - aby varovali Skandijce před Temudžaji. Skandijci zjistí, že skirl Slagor zradil a tak za to byl popraven. Erak se s nimi spřátelí obeznámí Halta s tím, že jejich oberjarl přísahal pomstu vallům - tři bohové. Oberjarlova syna zabili v trnovém lese - při válce s Morgarathem vedl Halt jednotku Trnovým lesem - a tak se chtěl pomstít králi Duncanovi - zabít celou jeho rodinu. Halt pomůže vyhrát válku s Temudžaji, ale jen díky nápadu, který dostal Will. A to, že proti nim pošlou lučištníky. Will je měl vést a Evanlyn s Horácem mu dodávali další nápady, jak tuto taktiku vylepšit. Po boji, kde zemřel oberjarl, zvolili Skandijci nového. Byl to Erak. Ten pak odvezl své přátele zpět do Araulenu. Tam se uzavřela dohoda, že po pět let nebudou Skandijci útočit na Araulen. Král Duncan však vyšle sto lučištníků, kteří se mají s jinými střídat a pomoct, kdyby se Temudžajové vrátili.
Název knihy

Hraničářův učeň 3. díl

Autor

John Flanagan

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Will a Evanlyn padnou při zničení mostu do rukou Skandijců, ale překazí Morgarathovy plány. Skandijcům se nechce bojovat, protože vědí, že jeho plány byli z větší části zmařeny a tak se rozhodnou odjet. Morgarath je ale zastihne a nechá je hlídat. Když je mezi nimi hraničář, tak když ho zabije pomstí se tak Haltovi za to, co mu v předchozí bitvě udělal. Morgarath vyzve krále Duncana na souboj, ale Halt to chce vzít za něj. Oba dva však předběhne učeň Horác, který se s Morgarathem utká. Nakonec vyhraje a Morgarath je poražen. Horác polomrtví je odnesen na "ošetřovnu". Mezitím vláda jeho mysli nad wargaly ustoupí a oni se chovají jako děti. Jsou naprosto neškodní. Skandijcům se podaří proklouznout i se zajatci a dojdou až k moři, kde na ně čeká jejich loď. Halt je pronásleduje, ale těsně mu ujedou. Halt v zoufalství nad ztrátou učně slíbí, že Willa osvobodí. Will je po bouři na bílém moři a přechodném "táboře" na ostrově dovezen do Skandie, kde se v zimě stane otrokem u dvora a Evanlyn v kuchyni. Will podlehne droze zvané Hřejivá tráva. Erakovi - jarlovi, který je zajal - jich začne být líto a tak jim pomůže uniknout. Mezitím v Araluenu Halt poruší přísný zákon a je vyhnán ze země. Je to ale jediný způsob, jak zachránit Willa. Horác ho má doprovázet - ne, že by ho také vyhnali - a tak se vydávají přes Galiku do Skandie. Při cestě prožívají dobrodružství. Evanlyn si myslí, že je to marný boj, ale nakonec se u Willa začnou objevovat známky jeho dřívějšího chování. Will si nakonec odvikne drogu brát. Evanlyn jde prozkoumat pasti, které nakladli. Will s ní jít nemůže, protože musí nabrat nové síly. Evanlyn však zajmou Temudžajové - muži z východu (z plání) - a Will se jí vypraví najít. Podaří s emu ji zachránit? Přijde tam Halt a Horác? Dostanou se ze Skandie?
Název knihy

Hraničářův učeň 2 díl.

Autor

John Flanagan

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Will se vydává s Gilanem a Horácem do Celtiky, kde musí doručit žádost o pomoc při boji s Morgarathem. Zjistí však, že Celtiku napadli wargalové - nestvůry, ale Morgarathovi vojáci - musí zjistit co se tam děje. Při tom narazí na dívku, která říká, že je služkou princezny Kasandry. - Dcery krále Duncana - jmenuje se Evanlyn. Gilan se odpojí aby dal zprávu králi a Will se ujímá vedení. Zjistí, že Morgarath potřebuje dělníky, kteří mu stavějí most přes Trhlinu, aby mohly wargalové vpadnout nepříteli do zad. Také zjistí, že se spojili se Skandijci - muži ze severu. Skupinka našich tří odvážlivců se rozhodne, že zničí most. Nemají čas na to, aby podali zprávu králi. Podaří se Willovi, Evanlyn a Horácovi zničit most?
Název knihy

Hraničářův učeň

Autor

John Flanagan

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Will je sirotek a žije na hradě Redmontu v opatrovně. Hraničář Halt si ho vybral jako učně, kvůli jeho schopnostem, které Will prokázal. Hned v prvních dnech dostal Will koně jménem Cuk, je zvlášť vycvičený. Will prožívá dobrodružství hlavně při výcviku. Díky tomu se víc spřátelí s Horácem. Halt s Willem se mají dostavit na sněm hraničářů. Tam Will pozná Haltova bývalého učně Gilana. Spolu se vydávají na cestu splnit úkol. Araulen se snaží zbavit Morgaratha, pána Deštných a temných hor. Ten vyslal poslední Karkaly - nestvůry s medvědím tělem - na lov. Chce se zbavit všech, kteří mu překazili jeho plány a mohli by se o to pokusit znovu. Mezi ně patří také Halt, který přispěl na jeho porážku při bitvě. Will a oba hraničáři se jim dostanou na stopu a snaží se je zastavit. Halt padne do nebezpečí a přispěchají mu na pomoc baron Arald a sir Rodney z hradu Redmontu. Poslední ze zbylých dvou Karkalů je však přemůže a už se je chystá dorazit, když vtom přispěchá na pomoc Will. Podaří se mu Karkala přemoct? Zachrání tak svého učitele, barona a sira Rodneyho? Moje poznámka: Do knihy jsem se tak začetla, že jsem dokázala přečíst 306 - 384 stran za čtyři hodiny. Když je někdo čtenář a baví ho Fantasy a Dobrodružné, nebo obojí, doporučuji 15 dílovou sérii Hraničářova učně. Čtu 6. díl a už budu v polovině. Zatím jsem četla jen hodinu. Doufám, že se Vám bude líbit, protože John Flanagan ji napsal skvěle. Ps.: Ať se Vám dobře čte a strávíte čas jinak než nudou. :-)
Název knihy

Piráti z Karibiku NA VLNÁCH PODIVNA

Autor

Tim Powers

Žánr

Dobrodružné

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Hned bych chtěla říct, že série piráti z Karibiku je moje druhá nejoblíbenější, takže když jsem uviděla knihu, musela jsem si ji okamžitě přečíst. Nejdůležitější je zmínit, že KNIHA JE NAPSANÁ PODLE FILMU, filmová série Piráti z Karibiku, není podle žádné literární série. Kniha má okolo 100 stran, takže jsem předem věděla že kniha bude od filmu osekaná, což je pochopitelné když film má okolo 2 hodin. V příběhu v knize chybí romantická linka mezi pannou Sirénou a Philipem. O Philipovi je zmínka pouze asi na dvou stránkách. Také tam nebyli vidět moc Španělé, kteří jsou také důležitý pro tento film/knihu. Chybělo tam, jak se Hector s Jackem snažili ukrást kalichy od Španělů. Kalichy našli prostě na lodi Ponce de Leona. Za mě spíše zpestření pro fanoušky této filmové série.
Název knihy

Lucinka a vánoční přání

Autor

Keris Staintonová

Žánr

Fantasy

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Tuhle tu knihu čtu každý rok, je to vánoční kniha, ale vůbec nevadí když ji budete číst třeba v létě. + Je doplněna nádhernými ilustracemi od Mily. Letos na náměstí postaví na vánoce velký strom a na něj každý pověsí přání. Jednoho dne však velká sněhová bouře přání pomíchá, a přání se začnou plnit nesprávných lidem. Tatínek odjede na své lodi, a její pes začne MLUVIT!! Lucinka s jejím mladším bratrem musí všechno napravit než bude pozdě...
Název knihy

Perfekcionistky 1

Autor

Sara Shepardová

Žánr

Detektivky

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Já osobně nemám, co bych knize vytkla. Záporné postavy byly napsané skvěle, a konec velmi otevřený (série má 2 díly- perfekcionistky hodné holky) Kniha je opravdu poutavá. A už od prologu musíte číst dál. Ze začátku a z prologu jste trochu zmatení, co se tam děje? Ale to se vám objasní v následujících stánkách. Někdy mi ale hrdinky přišly trochu hloupé, netýkalo se to však hlavní linie příběhy, ale spíše romantických linek v příběhu. Osobně si myslím, že tato kniha vám dá něco do života, a že to není jen další thriller. Po dočtení poslední stránky potřebujete ihned další díl (který jsem též ještě nečetla) V průběhu čtení vás napadají spoustu teorií kdo Nolana zabil. Osobně má jednu teorii, a myslím že by mohla být ta pravá ale teď už k ději. Máme zde pět hlavních hrdinek (každá kapitola je o jedné dívce- kapitoly se projímají) 1. Mackenzie 2. Ava 3. Julie 4. Caitlin 5. Parker Každé z této dívek provedl chlapec jménem Nolan Hotchkisse něco špatného, jedné dohnal bratra k šílenství, který se později zabil, jednu pomlouval... Tato pětice dívek si naplánuje vraždu, ale né úplnou. Nechtějí ho úplně zabít, ale pouze pomstít. A tak mu v den večírku dají do pití jeho oblíbenou drogu. Druhý den se zjistí že Nolan Hotchkiss je mrtev. Kdo vraždu provedl? A proč je do toho trochu zapletené učitel Granger?? KNIHU DOPORUČUJI OD 12-13 LET!!!
Název knihy

Tady a teď

Autor

Anna Brasharesová

Žánr

Sci-Fi

Hodnocení knížky:

Proč by si tuhle knihu měl někdo přečíst:
Tady se prostě musím rozepsat. Proč? Protože prostě tohle je kniha, která ve vás probudí spoustu emocí. Zděsí vás, budete chtít být s postavami, budete se bát o postavy Ethana a Prenny. No a teď k ději. Prenna se přicestovala z budoucnosti, kde vládne komáří pandemie. Musí dodržovat pravidla. Nejpřísnější je pravidlo je NIKDY SE NEZAMILOVAT. No a Prenna se zamiluje do Ethana. A už brzy se blíží datum 17.5. 2014. PROČ JE TO DATUM DŮLEŽITÉ????