Velká čtenářská soutěž!

TO SI MUSÍŠ PŘEČÍST!

Ani vítr, ani déšť, ba ani zuřivý pes nemůže zabránit tradiční čtenářské soutěži, kterou vyhlašuje školní knihovna ZŠ U Roháčových kasáren i v letošním školním roce. Pravidla a průběh soutěže bude letos jiný než v předchozích letech. Je povoleno číst jakékoli knihy (ať už je máte doma nebo si je půjčíte od kamaráda či v knihovně). Po přečtení knihy o ní napíšete stručnou recenzi na webové stránky naší školy (Co se Vám na knize líbilo? Co se Vám na knize nelíbilo? Doporučili byste ji ostatním?). Pokud rádi píšete, může být recenze i delší, to už záleží pouze na Vás. Pozor!!! Hlavně neprozrazujte konec knihy (např. – vážně se mi nelíbilo, když hlavní hrdina na konci umřel...), to by Vám ostatní čtenáři nejspíš příliš nepoděkovali :). Vaše recenze se budou objevovat na webových stránkách školy a ostatní čtenáři si je budou moct přečíst a třeba je některá z knih zaujme. Abychom věděli, kdo příspěvek napsal, vždy prosím uveďte své jméno. Nemusíte se však bát – Vaše jméno u příspěvku na webových stránkách nebude zveřejněno (bude skryté). Nejaktivnější čtenáři (a recenzenti) mohou získat hodnotné ceny jako například poukázky na nákup knih. Navíc KAŽDÝ ČTENÁŘ, který přečte a napíše 4 recenze na webové stránky, získá jedničku v českém jazyce. Využijte čas, který máte doma, přečtěte si něco zajímavého a podělte se o svou zkušenost s ostatními!

JAK SOUTĚŽIT?

  • jdi na zsrohacovky.cz
  • klikni na záložku čtenářská soutěž
  • přečti knihu a napiš o ní stručnou recenzi
  • a je to! Celý postup opakuj a získej nejen dobrou známku, ale i hodnotné ceny!