Prezenční výuka od 17. 5. 2021

Vážení rodiče,

od 17. 5. nastoupí do školy všichni žáci 1. i 2. stupně. Výuka bude probíhat podle daného rozvrhu (lichý týden). Žáci budou mít po celou dobu vyučování roušku.

V týdnu od 17. do 21. 5. 2021 budou žáci 2. stupně testováni antigenními testy v pondělí a ve čtvrtek. Žáci prvního stupně budou testováni pouze v pondělí. 

V pondělí 24. 5. 2021 budou všichni žáci testováni RT - PCR testem (neinvazivní metoda - žák vloží do úst tamponek, který posléze dá do zkumavky). Tato metoda má následující výhody: žáci se testují 1x za 14 dní (počínaje pondělím 24. 5.), metoda je výrazně citlivější a přesnější než AG testování, rodiče žáka na svůj e - mail obdrží výsledek testu. Pokud bude ve třídě pozitivně testovaný žák, bude v  karánténě pouze tento žák. RT - PCR testy bude vyhodnocovat laboratoř AeskuLab. (více informací o laboratoři najdete na www. AeskuLab.cz)

Pro zpracování a zaslání výsledku RT - PCR testu je potřeba laboratoři AeskuLab poskytnout souhlas se zpracováním osobních údajů a zasláním výsledku e - mailem. Tento souhlas naleznete zde nebo ho žáci nejpozději v podělí 17. 5. přinesou ze školy. Prosíme o odevzdání tohoto souhlasu do úterý 18. 5. třídnímu učiteli.

Děkuji za pochopení a spolupráci. 

Jindra Pohořelá